Mājas pārtapšana

Ja lasījāt mūsu Skrundas Apartamentu vēsturi, tad noteikti atceraties, ka nams pēc kara tika nacionalizēts, pēc tam tur tika ierīkots Skrundas elektriķu «kantoris», un pēc nama atgūšanas, deviņdesmito gadu beigās, namā bija dažādi īrnieki. Mūsu vecmāmiņa Elvīra, kurai nebija lieku līdzekļu, par kuriem savest namu kārtībā, to 2016. gadā atdāvināja mazbērniem. Tā arī tapa mūsu Skrundas Apartamentu projekts – balstīts uz lielu devu optimisma un pacietības.

Māja no sētas puses izskatās diezgan bēdīgi.

2016. gadā nams ir bēdīgā stāvoklī, ar tekošu jumtu, sauso tualeti kopējā gaitenī, elektrības vadu mudžekli, bez ūdens un bez kanalizācijas, ar malkas apkuri. Dārzā ir biezs «kultūrslānis» ar dažādām drazām.

Bēniņos glabājas 1. maija demonstrāciju lozungi.
Kāpņu telpa pirms remonta
Dzīvoklis ar tekošiem griestiem
Plīts virtuvē pirms remonta

Pats svarīgākais bija uzlikt jaunu jumtu. Kad vieni no īrniekiem izlēma pārvākties, atbrīvojās arī pirmais dzīvoklis, ko izremontējām ar ierobežotu budžetu, pēc iepējas saglabājot oriģinālās interjera detaļas.

Virtuvē saglabājām veco sienas skapi
Virtuve pirms remonta
TV istaba pirms remonta

Ja budžets ir ierobežots, tad jāiesaista visi ģimenes locekļi! Mazais Aleksis ar prieku palīdzēja ar krāsošanas un uzkopšanas darbiem. Vectētiņš Andris saskrūvēja mēbeles, pieskrūvēja pakaramos, palīdzēja aizvakt drazu no dārza.

Mājas fasādes krāsošana bija jāveic aizsargtērpā, lai izvairītos no niknajām lapsenēm, kas bija izdomājušas uzbūvēt pūzni zem mājas paneļiem. Šeit labi noderēja vēctētiņa Andra bitenieka piederumi un prasmes.

Pēc labi paveikta darba, izmēģinām Skrundas Apartamentu virtuvi maltītes pagatavošanai. Cepeškrāsns un elektriskā plītiņa ir diezgan ērta ātrai ēdiena pagatavošanai.

Beigās vēl padarītais bija jānofilmē, lai varētu piedāvāt jums digitālo tūri pa izremontētajiem apartamentiem. Nu jau būs pagājuši gandrīz divi gadi, kopš izremontējām pirmo dzīvoklīti un uzņēmām pirmos viesus. Laipni lūgti paciemoties pie mums gan digitāli, gan klātienē!

Lämna ett svar